کتاب داستان گربه سیاه

کتاب داستان گربه سیاه

Black Cat

نویسنده: ادگار آلن پو
سطح: Elementary
سبک: وحشت
حجم کتاب: کوتاه ترین
انگلیسی: بریتانیایی
کل کلمات: 2371
کلمات منحصر به فرد: 538

درباره کتاب

گربه سیاه (به انگلیسی:Black Cat) نام داستان کوتاهی از نویسنده آمریکایی ادگار آلن پو است. در ۱۹ اگوست ۱۸۴۳ این داستان برای اولین بار توسط انتشارات “Saturday Evening Post” چاپ شد. این داستان از لحاظ شخص تعریف‌کننده و حالت روانی راوی، با کتاب قلب رازگو پو مقایسه می‌شود. در هردوی این داستان‌ها، قاتل (راوی) جسد قربانی را در جای بسیار خوبی مخفی می‌کند و احساس آسودگی خاطر می‌کند؛ در حالی که به طوری ناگهانی و توسط عاملی غیر منتظره که به خاطر کار خودش به وجود آمده است، رازش برملا می‌شود.

خلاصه داستان

روایت کننده به ما می گوید که در همان سالهای اولیه او عاشق حیوانات بوده است. او به همراه همسرش حیوانات خانگی زیادی مثل گربه سیاه بزرگ به نام پلوتو دارند. این گربه علاقه خاص روایت کننده و بلعکس است. دوستی دوطرفه آنها برای چندین سال به طول می انجامد تا وقتی که روایت کننده الکلی می شود. یک شب بعد از آمدن به خانه با حالت مست، او متوجه می شود که گربه از او دوری می کند، وقتی که او می خواهد آن را بگیرد گربه وحشت زده روایت کننده را گاز می گیرد و در همان لحظه او حیوان را می گیرد و چشمان گربه را در می آورد.

The narrator tells us that from an early age he has loved animals. He and his wife have many pets, including a large black cat named Pluto. This cat is especially fond of the narrator and vice versa. Their mutual friendship lasts for several years, until the narrator becomes an alcoholic. One night, after coming home intoxicated, he believes the cat is avoiding him. When he tries to seize it, the panicked cat bites the narrator,

در ادامه بخوانید  کتاب داستان چشمان قهوه ای ( Brown Eyes )

.and in a fit of rage, he seizes the animal and cut out the cat’s eye

موسسه برجسته e-book این داستان را در قالب فرمت pdf با بهترین کیفیت برای شما دوستداران داستانهای وحشتناک از سری ذاستانهای ادگار آلن پو آماده کرده است. امیدواریم که ازخواندن آن لذت ببرید.

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
کتاب داستان گربه سیاه نوشته ادگار آلن پو به زبان انگلیسی
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *