داستان کوتاه فینبو

داستان کوتاه فینبو

Finbo

نویسنده و تصویرگر: جاناکی سوری‌یاراچی
سطح: کودکانه
زبان: انگلیسی
تعداد صفحات: 16
فایل: pdf

فینبو یک داستان الهام بخش از یک ماهی بی گناه است، اما در واقع آن یک نهنگ کودک بود! اندازه ماهی مانع از بازی کردن با دوستانش می شود و او همیشه احساس شکست می کند. در حالی که او از اندازه خود انتقاد می‌کرد، ماهی‌های زیادی را از دست کوسه بد نجات داد.

فینبو ماهی کوچکی بود، اما ماهی بزرگتر از یک ماهی بزرگ بود. فینبو همیشه در ظاهر بزرگ خود ناراحت بود! فینبو مانند ماهی‌های غول پیکر برای ماهی‌های دیگر که در آن اقیانوس زندگی می‌کردند شبیه بود. فینبو دوست داشت که با آنها بازی کند و مثل آنها پنهان شده و دنبال او بگردند.

فینبو بیش از حد بزرگ بود و نمی‌توانست جای مناسب برای پنهان کردن خود پیدا کند. او در چند ثانیه پیدا می شد وقتی می‌خواست بازی پیدا و پنهان را بازی کند. متأسفانه، او نمی‌توانست ماهی‌های دیگر را مانند آنهایی که بسیار کوچک بودند، بگیرد. اکثر ماهی‌ها برای مخفی شدن از پشت دم فینبو استفاده می‌کردند و فینبو نمی‌توانست آنها را ببینند. وقتی فینبو تبدیل به پیدا کننده می‌شود، او حتی نمی‌توانست یک ماهی را پیدا کند. پس از ساعتی بازی کردن، فینبو به خانه پر از افسردگی بازگشت.

در ادامه بخوانید  اشیاء کلاس درس ( classroom objects )

هنگامی که غم و اندوه خود را به مادرش توضیح داد، او را محکوم کرد که او ماهی نیست، اما او یک نهنگ است که بزرگترین پستاندار در زمین است! او همچنین اضافه کرد که او یک نهنگ خیلی بزرگی که تقریبا 10 برابر بزرگتر از اندازه کودکی او رشد خواهد کرد. او افزود که آنها پستانداران هستند و همه در اقیانوس به دلیل اندازه آنها احترام می گذارند. نهنگ ها شجاع هستند . متاسفانه فینبو هیچ حرفی از مادرش نگفت.

یک روز او با دوستان ماهی خود بازی کرد و از او خواستند تا یک مکان راز و خطرناک را کشف کند. فینبو به آنها گفت مادرش توصیه کرده است که به آنجا نرود زیرا این امر برای زندگی آنها خطرناک است. همه ماهی ها او را بزدل خواندند. در حالی که فینبو در سمت چپ قرار داشت، دیگر ماهی ها راه را برای مکان خطرناک در اقیانوس کشف کردند. به زودی فینبو صدای ترسناک ماهی ها را می شنود. چه اتفاقی برای آنها افتاد و چگونه فینبو آنها را نجات داد؟

حالا، فینبو خوشحال است که او واقعا چه کسی‌است!

در ادامه بخوانید  سری داستانهای کوتاه مک بزرگ و دایپر کوچک (راه پله)

در اینجا شما برخی از پیام های الهام بخش و مثبت از داستان، از نهنگ نوزاد، فینبو دریافت می‌کنید.

بعضی از کودکان و حتی بزرگان مانند فینبو هستند که در واقع آنها را دوست ندارند. آنها به طور مداوم خود را و یا عوامل اطراف خود را سرزنش می‌کنند بدون تحقق قدرت واقعی خودشان.

هیچ کسی را تحت تخمین قرار ندهید، زیرا حتی یک شی کوچک آن را به انجام رسانده است.

همیشه بر روی آنچه مادر شما می گوید و حتی آن را قبول می کنید، حتی ممکن است برای شما مفید باشد یا برای شما جذاب نباشد. هیچ کس در جهان برای شما بیش از مادر شما اهمیت نمی دهد.

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
دانلود داستان کوتاه فینبو نوشته جاناکی سوری‌یاراچی
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.