داستان کوتاه فردا تولد اماست

داستان کوتاه فردا تولد اماست

It’s Amma’s Birthday Tomorrow

نویسنده و تصویرگر: جاناکی سوری‌یاراچی
سطح: کودکانه
زبان: انگلیسی
تعداد صفحات: 19
فایل: pdf

این کتاب، کتاب فردا تولد اماست یک داستان دوست داشتنی که سفر یک دختر شیرین  و جذابی‌رو که اسمش نیکی بود روایت می‌کنه. اون می‌خواست درباره تولد مامانش که بزودی در چند روز آینده می‌خواست بشه‌رو بدونه. اون سفر را شروع کرد که بهترین هدیه تولد‌رو برای مامانش پیدا بکنه که نشون بده چقدر دوسش داره. داستان با یاداشت‌های خیلی زیبایی که در انتها با این اسم که هیچ هدیه‌ای بالاتر از داشتن بچه برای مادر نیست پایان پیدا می‌کنه.

نیکی می‌خواست بدون باباش بعنوان یه هدیه برای مامانش چی خریده. نیکی مامانش رو خیلی دوست داشت و دوست داشت که عشق و علاقش رو با داده بهترین هدیه به مادرش که دریافت کرده نشون بده. اونا توی خونه‌ای نزدیک جنگل زندگی می‌کردند. بعد از اینکه مامان و باباش بخواب رفتند، اون هی فکر کرد، هی فکر کرد، هی فکر کرد درباره هدیه‌ای که می‌خواست باهاش مامانش‌رو سورپرایز کنه. بعدش خواب از سرش پرید.

کرم شب‌تابی نیکی‌رو خیلی نگران دید و ازش پرسید که چرا ناراحته ؟ او به شب‌تاب درباره عشق و علاقش برای پیدا کردن بهترین هدیه برای مامانش گفت. نیکی و کرم شب‌تاب شروع به شکار برای یافتن هدیه در جنگل کردند. از آنجایی که نیکی احساس می‌کرد که عشق مامانش نسبت به خودش خیلی بزرگتر از اقیانوس‌ها و آسمانه می‌خواست که بزرگترین هدیه‌رو بهش بده. بعدش اونها پرنده آبی‌رو تو وسط جنگل می‌بینن و اینکه چرا اونجا هستن‌رو بهش می‌گن. پرنده آبی بهش می‌گه که اون باید زیباترین گل‌رو بهش هدیه کنه اما نیکی راضی نیست.

در ادامه بخوانید  کتاب داستان کنت مونت کریستو (The Count of Monte Cristo)

الان، مرغ مینا بهشون ملحق می‌شه و یک خرگوشی‌رو ملاقات می‌کنن . خرگوش بهشون می‌گه که اونا می‌تونن مروارید و جواهر هدیه بدن. نیکی راضی نیست حتی میگه که بتونه باهاش یک گردنبند استفاده بکنه و از ماه و صنایع قطره‌های گوش دستی با ستاره بسازه راضی نمی‌شه. هیچ‌جایی حتی نزدیکتر به عشقی که مامانش بهش نشون داده‌رو نمی‌تونه بهش بده.

اونا یک تار عنکبوتی‌رو دیدند و او بهشون داد که بتونن زیباترین ساری‌ (لباس هندی) توی دنیا‌رو برای مامانش ببافن. نیکی خیلی خوشحال بود تمام دوستاش به عنکبوت کمک کردند تا زیباترین ساری‌رو ببافه. اونها گلهای زیادی‌رو برای اضافه کردن طرحشون کندن و عصاره رنگها از گل‌های مختلف‌رو برای سایه‌های متعدد ازش استفاده کردند و قطراتی از شبنم‌رو بر روی ساری برای درخشان‌تر کردن اون اضافه کردند. الان زیباترین ساری در دنیا برای نیکی آماده شده. متاسفانه ساری بخاطر یه توفان باد سنگین تکه‌تکه شده. آیا نیکی قادره که به مامانش هدیه بده؟ هدیه نیکی به مامانش چی بود؟

عشق بی‌حد و مرز مادر به‌طور شگفت‌انگیزی توی این کتاب بیان شده! عشق مادر در چنین عظمتی بزرگتر از اقیانوس و دریاست. چه چیزی بهترین هدیه‌رو برای مامان ایجاد می‌کنه؟ لباس؟ گل؟ طلا؟ عطر؟ هیچ چی! تصاویر و احساسات و زندگانی توی این کتاب دیده می‌شه. هر کدام از ما یک نیکی هستیم و مامانمون‌رو همانند نیکی دوست داریم.

در ادامه بخوانید  کتاب داستان جزیره گنج ( Treasure Island )

الان به‌من بگوئید که برای مامانتون چه هدیه‌ای گرفتید؟

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
دانلود داستان کوتاه فردا تولد اماست نوشته جاناکی سوری‌یاراچی
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.