داستان کوتاه جانی جت‌پک (جانی پرنده)

داستان کوتاه جانی جت‌پک (جانی پرنده)

Johnny Jetpack

نویسنده: اتان کرونبری
سطح: کودکانه
زبان: انگلیسی
تعداد صفحات: 42
فایل: pdf

همه ما دوست داریم که در آسمان پرواز کنیم و راز اشتیقمان برای کشف فضا را داشته باشیم. بچه‌ها، خیلی شگفت‌زده می شوند وقتی هواپیما یا جتی را می‌بینند که در اوج آسمانها پرواز می‌کنه. شما هم همچنین اون‌رو دوست دارین درسته؟

دیگر سیاره‌ها چگونه هستند؟ آنها چه چیزی را شامل می‌شوند؟ زندگی در سیاره های دیگر چگونه است؟ آیا ماه یک جای خنک برای زندگی کردنه؟ ما سوالات خیلی زیادی درباره منظومه شمسی و سیاره‌ها را داریم. کنجکاوی برای اشتیاق پرواز در فضا و کشف دنیا افزایش پیدا می‌کنه! جانی پسری هستش همانند شما کسی که همیشه اشتیاق پرواز با یک جت را داشت تا سیاره‌های مختلف در فضا را ببینه.

تولد جانی بود و پدربزرگ او یک جعبه را به او هدیه داد. او از پدربزرگش تشکر کرد و خیلی سریع بعد از جشن تولدش، به طبقه بالا رفت. با توجه به شگفت‌زدگی جانی جعبه وسایل‌هایی را داشت که می‌تونست یک جت را جمع کنه آورد و شروع به جمع‌ کردن آن کرد و پدربزرگش نیز برای کمک به او آمد.

در ادامه بخوانید  کتاب داستان جین ایر (Jane Eyre)

جانی خیلی خوشحال بود که بهترین هدیه‌ای که توی تولدش می‌تونست بگیره را گرفت. پدربزرگش به او کمک کرد تا بتونه کنترل جت‌پک را درست بکنه. جانی آن را خیلی سریع یاد گرفت. پدربزرگش جانی را ترک کرد و آرزوی خوش‌شانی در سفرش به فضا را براش کرد. سپس سفرش شروع شد .

او یک صدای عجیب و غریب را که داشت اونو صدا می‌زد را شنید، اما نتونست مسیرش را از جایی که صدای می‌آمد پیدا کنه. او به سمت جایی که صدا از اونجا می‌آمد رفت. او یک چیز خیلی دودی در فضا دید و مشاهده کرد که ساختمانی در حال آتش گرفتنه. یک دختر در ساختمان گیر کرده بود و جانی بهش کمک کرد و اون‌رو نجات داد. او به سفرش ادامه داد و به مردمی که توی ماشین گیر کرده بودند و داشتن از پل می‌افتادن کمک کرد.

سفر او تا به حال خیلی آروم بود، اما وقتی که می‌خواست فرود بیاد کنترل جت را بخاطر اینکه درست کار نمی‌کرد از دست داد. چگونه تونست خودش‌رو نجات بده و اینکه آیا اون تونست بموقع قبل از اینکه مامانش بفهمه که کجا رفته بوده به خونه برگرده یا نه؟

در ادامه بخوانید  داستان کوتاه رکورد یکساله بارش باران

خطوط داستان خیلی خوب و جذابه. بچه‌هایی که دوست دارند عجایب دنیا نسبت به سیاره‌هارو بدونند مطمئنا این داستان را دوست خواهند داشت. این یک داستان طولانی با تصاویر زیباست. نه برای بچه‌های جوانی که درکی از این سیاره، کهکشان یا چیزای دیگه ندارند.

داستان این کتاب به صورت قافیه‌ای روایت شده کلماتی که خیلی جذاب برای خوندن بچه‌هاست. شما می‌تونید از بچه‌هاتون بخواهید که این داستان را بخونند و لغتشون را بهبود ببخشند.

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
دانلود داستان کوتاه جانی جت‌پک (جانی پرنده) نوشته اتان کرونبری
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.