داستان کوتاه جردن و مداد کوچولوی جادویی

داستان کوتاه جردن و مداد کوچولوی جادویی

Jordan and the Little Magic Pencil

نویسنده: آنا کوندیس
طراح: آپستولیس ایوانو
سطح: کودکانه
زبان: انگلیسی
تعداد صفحات: 42
فایل: pdf

می‌تونید حدس بزنید موضوع یا طرح این کتاب برای کودکان چیه؟ تصور کنید چه کارهایی می‌تونید با یک مداد جادویی انجام بدید. ولی این کتاب یک کتاب فانتزی اونجوری که شما تصور می‌کنید نیست. مداد جادویی که اینجا بهش اشاره شده مدادی نیست که کارهای خوبی انجام بده ترجیحا مدادی هستش که به کودکان کمک می‌کنه تا بتونن کارهای خارق‌العاده انجام بِدن.

مهارت‌های زبان بسیار مهم هستن. پیشرفت در زبان خیلی مهمه برای اینکه شما بتونین صحبت کنید، ابراز احساسات کنید، مکالمه داشته باشید، یاد بگیرید، بخونید، بنویسید و کارهای دیگه انجام بدید. پیشرفت در زبان به‌نظر خیلی سخت می‌یاد. درصورتی پیشرفت در مهارت‌های زبان امر خیلی مهم و غیر‌ممکنی نیست. همش به‌این بستگی داره که بزرگترها چطوری اون را ارائه بدن و کودکان چطوری اون را بفهمند. این کار توی این کتاب توضیح داده شده.

جردن یک پسر‌بچه خیلی خوشحالی بود که توی خانواده خوشحال بزرگ شده بود. توی منطقه‌ای زندگی می‌کرد که همه بچه‌ها دوست داشتن مهارت‌های زبان خودشون را تقویت کنند. خونه‌هایی که در برای بچه‌ها تو اونجا بنا شده بود به‌شکل حروف الفبا بودند و تعداد زیادی کتابخونه که با صدها کتاب پُر شده بودند برای بچه‌ها وجود داشتند. از زمانی که جردن فهمید خیلی سخته بتونه بنویسه و بخونه دوستانشو از دست داد. بیشتر اوقات فراقتش را تنها سپری می‌کرد. یه روزی تو راه خونش چون یادش رفت که چجوری باید حروف را حجی کنه گم شد.

در ادامه بخوانید  کتاب داستان دو صلیب

بعدش یک درخت رنگارنگ با حروف الفبا دید. مثل اینکه یکسی اون را هل داد داخل درخت. داخل درخت فقط یک میز بود. جردن یک مداد رنگارنگ دید بله این همان مداد جادویی بود. مداد جادویی بهش خوش‌آمد گفت و او را تشویق کرد تا زبان را یاد بگیره و آنرا تقویت کنه. جردن بهش توضیح داد که چقدر پیدا کردن حجی درست کلمات براش سخته. مداد جادویی بهش دلداری داد او یک کتاب پرنده داشت که داخلش پر از لغات ساده رنگارنگ بود.

مداد جادویی شروع کرد به درس دادن جردن. از آسان به سخت. جردن فرداش هم درخت جادویی و مداد جادویی را ملاقات کرد. کتاب به او یاد داد که چگونه کلمات سخت را به آسانی یاد بگیره. (شما باید قسمت‌های این کتاب را بخونید تا کاملا متوجه شوید).

یک مثال: کلمه CUP که در فارسی به اسم فنجان هست با حرف “یو” حجی می‌شه و تلفش با حرف “یو” متفاوت هستش. کتاب این‌را به شما  اینجوری آموزش داده که تصور کنید فنجان همیشه به شکل ‌کلمه “U” دیده شده.

روز بعد جردن دوباره آن مکان رفت، ولی هیچ درخت، میز و مداد جادویی آنجا وجود نداشت. جردن حقیقت را فهمید و با خوشحالی با اعتماد به‌نفس کامل به خانه برگشت.

در ادامه بخوانید  کتاب داستان آوریل در مسکو ( April in Moscow )

این کتاب یکی از کتاب‌هایی هستش که باید برای کودکان خوانده بشه. این کتاب زبان را با دلایل منطقی به روش خیلی ساده آموزش می‌ده.

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
دانلود داستان کوتاه جردن و مداد کوچولوی جادویی نوشته آنا کوندیس
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *