داستان کوتاه مک نجّار

داستان کوتاه مک نجّار

Lumberjack Mack

نویسنده: اریک استون
طراح: کارا لی درکسلر
سطح: کودکانه
زبان: انگلیسی
فایل: pdf
تعداد صفحات: 21

مک در خانه‌ای نزدیک جنگل زندگی می‌کرد. خانه‌ی جنگلی او، خانه‌ا ی راحت برای خیلی از حیوانات و پرندگان بود. او عادت داشت که درخت‌ها را برای اهداف مختلفی ببرّد، از پختن بگیر تا ساختن درب و پنجره وچیزهای دیگه. او یک نجّار چاق بود که تپه‌های زیادی از چوب داشت. یک روز او چندین درخت را برای اینکه زمستان داشت نزدیک می‌شد برید.

او متوجه شد بلوکه‌های چوبی که از درختان بریده بود، برای دادن گرمای طولانی مدت زمستان کافی نیست همچنان که زمستان داشت نزدیک می‌شد. او چندین درخت دیگر را برید، و آنها را تیکه‌تیکه کرد و برای سوزاندن در آتش آماده کرد. خیلی زود، طوفانی آمد و سقف خانه مک رو خراب کرد. او چندین درخت دیگر را برای تعمیر سقف خانه‌اش برید.

بعد از مدتی او جشنی‌رو برگزار می‌کنه و همه‌ی دوستان خودش‌رو به این جشن در جنگل دعوت می‌کنه. او به اندازه‌ی کافی وسایل خانه نداشت تا بتواند دوستانش رو میهمان کند. بنابراین از چوب میز و صندلی درست کرد و دوباره درختان جنگل‌رو برید.

در ادامه بخوانید  داستان کوتاه افکار کوچک (مشکل لاک پشتی)

مک از تبر برای بریدن درختان استفاده می‌کرد. یک روز، او دید که دیگه چوبی در جنگل باقی نمانده تا او از آنها استفاده کند. حیوانات و پرندگان به خاطر اینکه مک خانه‌ی آنها را خراب کرده بود با او دعوا کردند.

مک متوجه شد که اشتباه کرده و شروع به کاشتن درختان تا آنجایی که می تونست کرد.

او درختان زیادی‌رو کاشت و خیلی زود رشد کردند. حیوانات و پرندگان دوباره به پناهگاه خود بازگشتند. هنوز مک درختان را برای استفاده هیزم اجاق خود می‌برد اما تعداد درختانی که می‌کارد و جایگزین آنها می‌کند خیلی بیشتر است.

قسمت جالب این کتاب الکترونیکی اینه که تصاویر به صورت رنگهای واضح طراحی شده هچنانکه بچه‌ها را مشتاق می‌کنه آن رو نگاه کنند. از آنجایی‌که این داستان به صورت کلمات ریتمیک روایت شده یک داستان خواندنی برای کودکانی که می‌خواهند کلمات جدید را یاد بگیرند است.

این یک کتاب الکترونی‌ است که قطعا باید خوانده شود برای اینکه اهمیت بزرگی‌رو برای بچه‌ها نشون بده. رشد درخت‌ها برای حفظ تعادل محیط‌زیست ضروری است. ما درختان زیادی رو با دلایل مختلفی می بریم و از آنها خیلی استفاده می‌کنیم. برای هر درختی که میبریم حداقل باید یک درختی‌ را برای جایگزین آن بکاریم. در غیر این‌صورت حیوانات از کمبود پناهگاه‌ها زجر خواهند کشید و به مناطقی که ما زندگی می‌کنیم پناه خواهند آورد. درخت‌ها رو بکارید و مراقبشون باشید و طبیعت‌رو دوست داشته باشید. به حیوانات کمک بکنید. به زندگی خودمون و نسل‌های آینده نیز کمک بکنید.

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
دانلود داستان کوتاه مک نجّار نوشته اریک استون
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *