داستان کوتاه متی-نجوای جادویی

داستان کوتاه متی-نجوای جادویی

Mati –The Magic Whisper

نویسنده: کریستینا نیکوپلاکی مادر
طراح: رافائلا فانتازیا
سطح: کودکانه
زبان: انگلیسی
تعداد صفحات: 32
فایل: pdf

متی داستان ما یه دختر کوچک و معمولی هستش. ما یه کلمه جادویی داریم که ما را خیلی خوشحال می‌کنه. وقتی ما ناراحتیم این کلمه رویایی را که می‌شنویم یک خنده شیرینی را به لبهای ما میاره. کلمه رویایی شما چیه؟ کلمه جادویی شما چیه؟ بستنی! عروسک! فیلم! کتاب! بازی و هر چیز دیگری. هر شخصی فرقی نمیکنه یه بچه یا پیرزن، این نجوای جادویی را در آغوش می‌گیره.

متی دقیقی مثل ماست و یه نجوای جادویی داشت. متی یه دختر خیلی زیبایی بود که موهای پشمی و گونه‌های گلگون و چشم‌های آبی داشت. او با خوشحالی بزرگ شد. او اتاقی پر از اسباب‌بازی داشت و تمام خواسته‌هاش سریعا تهیه می‌شد. پدر و مادربزرگش اونو خیلی خیلی دوست داشتند. در حالی که او همه چیز داشت اما خیلی بی‌تفاوت رفتار می‌کرد. بله، هر شب قبل از اینکه بخوابه همیشه گریه می‌کرد و گونه‌هاش به هیچ دلیلی پر از اشک بود. با این حال هیچ کسی نمی‌توانست دلیل این همه گریه و غمگین شدن اورا بفهمه. خورشید، ماه، ستاره، ابرها و گلها نمی‌توانست دلیل آنرا پیدا کنند. یه ستاری متی را بخاطر اینکه دلیلش را بفهمه ملاقات کرد. درنهایت این ستاره دلیلش را پیدا کرد!

در ادامه بخوانید  توصیف کسی به زبان انگلیسی ( Describe someone in English )

حلال ماه اون را شنید و خیلی شُکّه شد. اما او نمی‌توانست هیچ‌کاری را انجام بده چون‌که اون یه حلال ماه بود. او نتونست بهش توضیح کامل بده. او از خورشید کمک خواست. از آنجایی که خورشید تابش طلایی خودش‌رو برای همه در طول روز انجام می‌داد حتی او هم نتونست کمک بکنه و این ادامه یافت. هیچ‌کس نتونست دلیل رو پیدا کنه! یک میهمان ناخوانده دلیل را پیدا کرد.

اون یک مورچه بود، بله مورچه تصادفا دلیل را پیدا کرد که چرا متی داشت گریه می‌کرد. مورچه هر روز اتاق متی را برای اینکه تکه نون‌ها را که در سرتاسر اتاق بود برداره ملاقات می‌کرد. یک روز هیچ تکه نونی نبود، مورچه هیچ غذایی نداشت. اون متوجه شد که چندین بار متی رو در بدترین و غمگین‌ناک‌ترین حالت دیده.

این کتاب الکترونیکی ممکنه برای جوانترها خیلی جذاب نباشه. والدین‌ها می‌تونن این کتاب‌را بخونن و به بچه‌ها توضیح بدن.اگرچه این کتاب الکترونیکی تصاویر کمی داره، اما تصاویر شخصیت‌های مهم ترسیم شده است. عکس‌العمل‌ها و احساسات این دختر و دیگر شخصیت‌ها به صورت واضح و شفاف روایت می‌شه.

مورچه این نجوای جادویی را پیدا کرد. این کلمه جادویی که باعث می‌شد متی از حالت غم و غصه خارج بشه را پیدا کرد.  حالا به من بگید، کلمه جادویی که باعث خوشحالی شما می‌شه چیه؟

خلاصه موضوع
تاریخ بازنگری
توضیح مختصر
دانلود داستان کوتاه متی-نجوای جادویی نوشته کریستینا نیکوپلاکی مادر
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *